SİZİ ARAYALIM !

Formumuzu doldurarak sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçeceğiz, size özel kampanyalarımızdan haberdar olun...

HAKKIMIZDA

BİZİ YAKINDAN TANIYIN.

Şehir Restorasyon, vazgeçilmez kalite anlayışını geçmişten gelen kültürel mirasa sahip çıkma arzusu ile, bilgi ve deneyimlerini ise tarihi canlandıran dokunuşları ile birleştirerek gelecek nesillere aktarmayı ilke edinmiştir.

Tarihte önemli olaylara tanıklık etmiş ve sanat değeri değeri taşıyan; Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı İmparatorluğu’na ait farklı inşaat teknikleri ile ağırlıklı olarak ahşap, taş, horasan kullanılan mimari yapıların (dini yapılar, hanlar, hamamlar, çeşmeler, medreseler, sivil yapılar vb.) korunması ve restorasyon işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Müstesna eserlerin sürdürülebilirlik temeli üzerine, bilimsel yöntemlerden destek alarak geleneksel metodların ışığında kollektif akıl ile korunması ve yaşatılması gerekmektedir. Bu nedenle tarihi eser restorasyon projelerimizi, tarihi dokusuna zarar vermeden, özgün yapısını ve ruhunu yansıtacak biçimde, en doğru malzeme ve tekniği kullanarak başarıyla sonuçlandırıyoruz.

Şehir Restorasyon, alanındaki tüm çalışmalarını Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, il ve ilçe belediyeleri ile ilgili diğer kurumların izin, denetim ve kontrolünde yapmaktadır.